Odwieczny dylemat – jakie firanki zawiesić w kuchni

Krótkie firanki

Okno kuchenne jest najczęściej mniejsze od okna znajdującego się w sypialni lub też w salonie. Jego rozmiary oraz role pełnione przez kuchnię sprawiają, że w przypadku kuchennych okien rezygnuje się często z firanek. Czy jest to rzeczywiście słuszne rozwiązanie? Oczywiście, że nie. Nie ma kompletnie żadnych przeszkód, aby zawiesić modne firany do kuchni. Dowiedzmy się, na które konkretnie postawić oraz które będą idealne do kuchni.

Bez dwóch zdań w Polsce firanki są najpopularniejszą okienną dekoracją. To dzięki nim zyskujemy dużo więcej prywatności i sprawia się jednocześnie, że pomieszczenie jest znacznie przytulniejsze. Zwiewny oraz delikatny materiał przepuszcza słoneczne promienie, dlatego też wnętrze dowolne jest świetlne doświetlone, jak i eleganckie. Firanki się nawet sprawdzą w kuchni, gdzie tworzą nie tylko ciepłą atmosferę, ale do tego także zmieniają pomieszczenie w prawdziwe serce naszego domu. Jeśli poszukujemy firanek do kuchni, to sprawdźmy, które modele sprawdzą się najbardziej.

Woalowe tkaniny, długie, modne ostatnimi laty, często tworzą firanki do salonu. Niestety, w kuchni takowe materiały oraz długość do podłogi są rzeczywiście złym wyborem. Kuchnia to miejsce, w którym się wytwarza bardzo dużo pary, oparów tłustych, a woda chlapiąca wymusza stosowanie innego rodzaju dekoracji niż w pomieszczeniach, w których wypoczywamy. Możemy wybrać do kuchni krótkie firanki, które to ułatwiają sprzątanie podłóg i w niewielkim stopniu są narażone na wszelkie zabrudzenia. Aby dodać takim modelom firanek uroku, to można je połączyć bardziej efektywnym lambrekinem.

Zazdrostki, które są ponadczasowe

Gdy wybieramy gotowe firanki do kuchni, to bez żadnych przeszkód możemy się zdecydować na zazdrostki ponadczasowe. Zazdrostki to krótkie firanki, które jedynie zasłaniają część okna. Zawiesza się ją zwykle w połowie wysokości szyby lub też nieco poniżej. Firanka dzięki temu zapewnia nieco więcej prywatności. Jednak pozwala na obserwowanie przestrzeni przed domem podczas przebywania w kuchni. Zazdrostka dodatkowo wykonana z ażuru lub gipiury jest bardzo elegancka oraz współgra doskonale z elementami aranżacji w stylu klasycznym, lub też w styl romantycznym.

Wszystkie te propozycje wydają się naprawdę bardzo ciekawe. Nie zastanawiajmy się dłużej, tylko postawmy na ciekawe modele, które znacznie zmienią wizerunek naszej kuchni. Warto kupować modele różniące się od siebie. Dzięki temu się nam nie znudzą.

About the Author

Related Posts